Badania genetyczne?

Jestem w trakcie czytania książki Mariusza Szczygła – Projekt prawda.  I tak trochę w związku, a trochę bez związku zaintrygowało mnie to co znalazłam w internecie. Jak się okazało w Lublinie działa laboratorium VITAGENUM.

https://vitagenum.pl/o-nas

Na ich stronie możemy przeczytać:

„Rozwijana przez nas technologia pozwala na odczytanie sekwencji nukleotydowej z dowolnego miejsca w ludzkim genomie, co czyni ją bardzo elastyczną i nowatorską. Wykorzystywane przez nas markery genetyczne są potwierdzone przez tysiące publikacji naukowych powstałych na bazie wyników uzyskiwanych w wiodących ośrodkach naukowych z całego świata. Nasza oferta jest aktualizowana na drodze stałej obserwacji najnowszych osiągnięć naukowych, ponieważ jesteśmy zafascynowani rozwojem nauki i chcemy, aby nasi klienci mogli jak najszybciej korzystać z jej dobrodziejstw. Oferowane przez nas oznaczenia są wynikiem badań publikowanych wyłącznie w najlepszych, recenzowanych czasopismach naukowych.”

Typowa nic nie mówiąca reklamówka, ale to nie ja jestem grupą docelową.  Bo nie ja chcę się dowiedzieć czy mam „geny sprintera czy maratończyka „

 Przeglądając stronę mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony uważam, że każdy może wydawać swoje pieniądze w sposób jaki uważa za słuszny, z drugiej jednak strony…  W jaką stronę idzie genetyka? Czy badania na materiale  ludzkim to tylko laboratoryjna genetyka medyczna ? Gdzie w taki razie mamy umieścić tego typu lab. ?  A najbardziej mnie dziwi dlaczego jeden z Panów chwali się, że był na jakimś kursie w KIDL.

Interesuje mnie co na ten temat Wy myślicie? Będziecie sobie i swoim dzieciom robić tego typu badania?  Jakie mają zdanie na temat  tego typu badań genetycznych diagności laboratoryjni, którzy pracują w MLD i zajmują się genetyką.

Dodaj komentarz